Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü’ne Tahsis Edilen 5 Ambulans ve 1 UMKE Aracı Düzenlenen Törenle Hizmete Başladı.
20 Mart 2019

İlimiz Valisi Enver ÜNLÜ ve  İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan EROL’un girişimleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık Bakanımızın desteği ve  onayıyla ilimize tahsis edilen Ambulansların hizmete alınması töreni Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Bahçesinde Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet SAĞLAM, İl Jandarma komutanı Albay Hakan BAŞAKÇI Cumhur İttifakı Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar TEZEL, Sağlık Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Personel ve  vatandaşların katılımıyla Nevruz Şenliği havasında gerçekleştirildi.

Yapılan törende konuşan Vali ÜNLÜ;  özellikle son yıllarda sağlık alanında yapılan yeni yatırımlar ve hizmete sunulan yeni araçlarla birlikte Ülkemiz artık  Avrupa ülkelerinin birçoğundan daha ileri seviyede Sağlık Hizmeti sunmaktadır, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Sağlık Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla  personelin yetersiz olduğu, Ambulansın bulunmadığı, Ambulans bulunduğu zamanda ise aracın yakıtının bulunmadığı zamanlar artık çok geride kalmıştır.

Artık 7 gün 24 saat 4x4 Ambulanslar, Ambulans Helikopterler, Uçak Ambulanslarla her şeyin en iyisine layık olan insanımıza sağlık hizmeti sunulmaktadır, İl Valisi olarak İlimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanlığına teşekkürü bir borç bilirim dedi.

Dr. EROL;  Sağlık alanında yaşanan gelişmelere paralel İlimizde 2002 yılından bugüne 112 Acil Yardım hizmetlerinde gözle görülür gelişmeler olmakta, Ambulans Helikopter, Hava Ambulansı Hizmeti gibi önemli hizmetlerin ücretsiz olarak sunulması, Ambulans sayısının artması vatandaş memnuniyetini artırmaktadır, ilimize tahsis edilen 5 adet Ambulans ve 1 adet UMKE aracıyla birlikte ambulans sayımız 36’ ya ulaşmıştır, bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum.

Zamanla yarışan Ambulansların hasta taşırken trafikte zaman kaybına uğramaması için vatandaşların daha  duyarlı davranması, Ambulansların geçiş üstünlüğünün ihlal edilmemesi çok önemlidir, dedi.

  • Ambulans 2.jpeg
  • Ambulans 3.jpeg
  • Ambulans 4.jpeg
  • Ambulans 5.jpeg
  • Ambulans 6.jpeg
  • Ambulans 7.jpeg
  • Ambulans 8.jpeg