Iğdır İl Sağlık Müdürlüğünde NRP Eğitimi
12 Kasım 2018

Ülkemizde asfiksi temel bir yenidoğan sorunu olmayı sürdürmektedir. Bebek ölümlerinin önlenmesi kapsamında yenidoğan deneyimi ve gereksinimi önem arz etmektedir. Asfiksili bir bebeğe yaşamın ilk birkaç dakikasında yapılan girişimler hayati değer kazanır. Her yenidoğanın, yeterli bir resüsitasyona (canlandırma) hakkı vardır. Yenidoğan Canlandırma Programı (Neonatal Resüsitasyon Programı) kapsamında; Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonu ile kamu ve özel sağlık kuruluşlarında doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla 7-8-9 Kasım 2018 tarihlerinde Sayın Prof. Dr. Ercan KIRIMİ başkanlığındaki ekip tarafından, eğitim düzenlenmiştir.
İlimizde 42 sağlık personelinden oluşan eğitimin, yazılı ve uygulamalı sınavlarından sonra kursu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan EROL,Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Caner TAZEGÜN, Başhekim Op.Dr.Raşit İLHAN ve diğer kurum yöneticileri tarafından takdim edildi.
Kapanış konuşması yapan Dr. Alpaslan EROL;Sağlık hizmetlerinin sunumunda en önemli hususlardan biride güvendir.Bu bilinçle yola çıkarak; işinin ehli, eğitimli ve yetişmiş elemanlarla sağlık ordumuzu güçlendirmeye çalışmaktayız. Öncelikle böylesine hayati bir konudaki çalışmalarından dolayı değerli eğitimcimiz ve ekibine, eğitimi tertipleyen arkadaşlarımıza ve katılan kursiyerlere teşekkür ediyor, tebriklerimi sunuyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İnşallah bu eğitimler ile hizmet kalitemiz daha da artacak ve sürdürülebilir hale gelecektir.Dedi

DSC_0028.JPG
DSC_0085.JPG