T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Iğdır İl Sağlık Müdürü Dr.Alpaslan EROL Diyabete Dikkat Çekti

Güncelleme Tarihi: 14/11/2019

Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen ve görülme sıklığı giderek artan diyabet, her yaş grubundan insanı tehdit ediyor.
Değişen yaşam koşulları ve beslenme alışkanlıkları diyabeti çağımızın hastalığı haline getiriyor. Diyabetle yaşamak ve diyabete bağlı organ hasarlarını en aza indirebilmek için toplumda farkındalık oluşmasının çok önemli olduğunu dile getiren Iğdır İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan EROL halk sağlığının korunması, geliştirilmesi ve toplumda sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla yürütülen rutin çalışmalarımız dışında özel gün ve haftalarda ayrıca farklı etkinliklerin düzenlenmesi , konuya olan farkındalık düzeyinin artmasına katkı sağlamaktadır. Dünya Diyabet Günü 2018-2019 yılları teması 'Diyabet ve Aile ' olarak belirlenmiş olup, 14 Kasım Dünya Diyabet günü dolayısıyla belediye meydanında kurulan Sağlıklı Yaşam aracımızda vatandaşlara ücretsiz açlık kan şekeri ölçümü yapılarak, 'Diyabet Her Aileyi İlgilendirir' sloganı çerçevesinde ailelerin bu durum hakkında bilgilendirilmesi, diyabetten korunmanın önemi ve nasıl korunacağı konusunda diyetisyenlerimiz ile bilgilendirmeler de yapıldı.
Diyabetle yaşamak ve diyabete bağlı organ hasarlarını en aza indirebilmek için toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan 14 Kasım Dünya Diyabet günü kutlu olsun.

DSC_0172.JPG
DSC_0206.JPG
DSC_0266.JPG